Gliceryna do zamgławiania sadów

Zamgławianie przeciwprzymrozkowe to kluczowy element ochrony upraw sadowniczych i jagodowych przed negatywnym wpływem przymrozków. Centro-chem posiada w ofercie wysokiej jakości glicerynę, idealną do stosowania w procesie zamgławiania przeciwprzymrozkowego.

gliceryna do zamgławiania sadów dystrybutor surowców chemicznych
Opublikowano
Autor Karolina Prażewska

Szukasz gliceryny do zamgławiania sadów i plantacji?

Zamgławianie przeciwprzymrozkowe to kluczowy element ochrony upraw sadowniczych i jagodowych przed negatywnym wpływem przymrozków.

Szczególnie wrażliwe są dni wiosenne, kiedy to przymrozki radiacyjne mogą sięgać nawet -7°C, grożąc znacznymi stratami w plonach.

Zamgławianie przeciwprzymrozkowe to metoda polegająca na tworzeniu bariery ochronnej nad uprawami za pomocą mgły generowanej przez specjalne zamgławiacze. Ta „chmura” mgły działa jak izolator ciepła, chroniąc rośliny przed utratą ciepła z powierzchni gruntu. Kluczowe jest odpowiednie monitorowanie temperatury i rozpoczęcie procesu jeszcze przed spodziewanym przymrozkiem.

Mgła wytwarzana jest z wody i nośnika. Doskonałym nośnikiem do wytwarzania mgły jest gliceryna.

Centro-chem od ponad 25 lat zajmuje się dystrybucją gliceryny dla wielu gałęzi przemysłu i dla rolnictwa. Posiadamy w ofercie wysokiej jakości glicerynę, idealną do stosowania w procesie zamgławiania przeciwprzymrozkowego.

Gliceryna dostępna jest w różnych opakowaniach:

  • kanistry 5, 20 i 30-litrowe
  • beczki 200-litrowe
  • paletopojemniki

Dzięki dużej powierzchni magazynowej w 2 częściach Polski, posiadamy od ręki duże ilości gliceryny i jesteśmy w stanie bardzo szybko wysłać towar.

Szukasz gliceryny do zamgławiania sadów i plantacji? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Handlowym.